onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Poznejte krásy Tuniska

Tunisko se stalo v posledních letech velmi oblíbenou destinací pro mnoho Čechů na trávení dovolené. Je to především z důvodu polohy – leží ve stejném pásu jako Řecké ostrovy, a také díky cenám zájezdů a služeb, které zde mohou využívat. Dovolenou si tak v Tunisku užije každý.

Turistické destinace

Dovolená v Tunisku nabízí mnoho aktivit a mnoho míst, kam se  vydat. Vše záleží na tom, jak chcete svou dovolenou prožít. Pokud vyhledáváte spíše relax a opalování se na pláži u moře, můžete si vybrat téměř jakýkoliv hotel např. z last minute Tuniska. Umístění bývají jak v rušnějších městech, tak i v klidnějších oblastech na samotě.

Milovníci cestování a poznávání nových míst by určitě při cestě do Tuniska neměli vynechat tyto nejoblíbenější místa a destinace:

Tunis a Kartágo
Tunis a Kartágo bývají nejnavštěvovanějšími městy v Tunisku. Tunis je pestrý svou architekturou, kde naleznete romantické středověké uličky, nové příměstské čtvrti a přístavní budovy. Koná se zde mnoho místních trhů, kde seženete vše od látek, přes potraviny až po domácí a ručně vyráběné předměty.

Kartágo je severní předměstí Tunisu, které bylo založeno v r. 814 př.n.l. V tomto poměrně rozlehlém městě pak stojí za zmínku navštívit Antoniovy lázně, divadlo a ruiny fénického města.

Hammamet
Hammamet je poměrně slavné město a rybářský přístav. Je jedním z nejznámějších přímořských letovisek. Toto letovisko je vhodné pro všechny věkové kategorie. Mladí zde naleznou dostatek zábavy, starší si přijdou na své v centrech thalassoterapie a sportovci mohou využít světoznámých golfových hřišť.

Ostrov Djerba
Asi nejznámější ostrov pro trávení dovolené ve středozemí. Je zde spousty pláží a míst pro relaxaci. Teplo je zde po celý rok, takže na dovolenou v Tunisku můžete využít právě na tomto ostrově. Bohužel Djerba nenabízí mnoho zajímavostí, na rozdíl od ostatních destinací v Tunisku. Je tedy vhodná právě pro příjemný  klidný relax na krásných plážích a u čistého moře. Last minute Tunisko na Djerbu je velmi populární v zimních měsících.

Monastir
Monastir není velké město. leží v centrální části Tuniska. Město je velmi hezké a příjemné na výlety. Z turistického hlediska stojí za zmínku klášter Ribat. V uličkách na vás bude dýchat historie tohoto města

Aktivity v Tunisku

Některé aktivity byly již zmíněny. Tunisko je skvělou zemí pro dovolenou u moře. Nabízí překrásné a dlouhé pláže s čistým mořem. Kdo tedy rád tráví dovolenou u moře, můžeme Tunisko jen doporučit.

Golfová hřiště jsou další velmi oblíbenou atrakcí. Tunisko nabízí úžasná golfová hřiště, která navrhovali přední golfoví architekti. Zahrát si tak můžete na hřištích světové úrovně, při slunečném počasí a třeba s výhledem na moře, v kterém se můžete po hře osvěžit.

K cestování a poznávání místní kultury a památek  je zde mnoho příležitostí. Za návštěvu stojí výše uvedené destinace, a dále mnoho dalších pevností a klášterů.

Další oblíbenou činností je nakupování. V každém letovisku jsou místní trhy, kde seženete mnoho věcí a dárků pro své blízké. Na trzích je velmi oblíbené smlouvat a tím ušetřit spousty peněz. Pokud nebudete smlouvat můžete zaplatit za zboží i několikanásobně více než je jeho pravé hodnota.

Tunisko určitě stojí za návštěvu. Ať už jen některé z destinací, nebo ho procestovat celé.