onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Kam na první zářijový víkend

Nevíte, co podniknout první víkend v září? Rádi vám s plánováním pomůžeme. Na Moravě na vás čeká kromě nepřeberného množství památek a přírodních krás i zajímavý kulturní program.

Září je k výletům jako stvořené

Podzimní měsíce s sebou kromě začátku školy přinášejí i mnoho pozitiv. Končí úmorná letní vedra, při kterých nemáme na nějaké výletování ani chuť, natožpak energii, a přicházejí krásně svěží dny plné voňavého vzduchu. Příroda se obléká do pestrobarevných barev a láká nás k návštěvě. A kam že to můžete v září vyrazit?

Podzimní Morava má své jedinečné kouzlo

Morava se pyšní velkým množstvím přírodních unikátů a jedinečných památek. Abyste je všechny stihli prozkoumat, uděláte nejlépe, když si seženete levné ubytování ve Zlíně či jiném větším městě. Přes den můžete podnikat výlety do okolí a večer si užívat romantické procházky městem za svitu měsíce a pouličních lamp.

Selské trhy, pouť, Klus i Dny slovenské kultury

Na Moravě to s koncem léta nepřestává žít, kultura tu vzkvétá po celý rok. První zářijový víkend můžete navštívit hned několik akcí. V sobotu 5. 9. můžete dopoledne zavítat na vyhlášené Selské trhy v Uherském Hradišti, kde nakoupíte regionální potraviny i další zboží, po obědě pak můžete vyrazit na tradiční pouť.

Pouť ve Štípě ve Zlíně nabídne kromě klasické zábavy i mnoho zábavných kvízů a her nejen pro děti. Uvidíte divadelní představení o svatém Cyrilu a Metoději, zazní středověká i dechová hudba a chybět nebude ani varhanní koncert. A pokud vás pouťová zábava neláká, můžete se vydat do Luhačovic na Dny slovenské kultury, kde uvidíte to nejlepší ze slovenské divadelní, hudební a folklorní scény.

V sobotu 5. 9. bude navíc oblíbený písničkář Tomáš Klus se svojí kapelou ukončovat 17. ročník Buchlovského hudebního léta. Spolu s tím završí i letošní koncertní šňůru, takže je to poslední možnost, kdy si můžete užít jeho vystoupení.

Za gastrozážitky do Penzionu UNO

Pokud chcete ochutnat místní speciality a nechat si rozmazlovat chuťové buňky od těch nejlepších kuchařů v kraji, vydejte se do rodinné restaurace ve Zlíně UNO. Mají tu jídelní lístek plný sezónních a regionálních pokrmů, které si jistojistě zamilujete.