onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Do Egypta k moři i za památkami

Egypt patří mezi krásné země, která je obestřena dávným tajemstvím a velkým množstvím historických památek. Nabízí strávení příjemné dovolené jak při cestování a poznávání tak při relaxaci u moře.

O historii Egypta

Egypt se rozprostírá na obou březích Nilu a je ohraničen pouštěmi a mořem. Jeho historie sahá až do pravěku. Mezi nejznámější období patří období starověku. Tato staroegyptská civilizace trvala přes 3000 let. Je to období faraónů, stavění pyramid a různých chrámů. Tyto stavby jsou dodnes opředeny záhadami a tajemstvím. Později se stal Egypt římskou provincií. V dalších obdobích se v Egyptě střídaly různé nadvlády.

Památky, které musíte vidět

Dovolená v Egyptě bývá především o poznávání místní kultury a památek. Mezi nejzajímavější památky, které byste měli v Egyptě vidět jsou:

Pyramidy v Gize
Pyramidy jsou nejzajímavější a nejnavštěvovanější památkou v Egyptě. Leží poblíž hlavního města Káhira. Mezi nejslavnější a největší pyramidy patří Cheopsova pyramida, která je vysoká 136 metrů a patří mezi divy světa. Další pyramidami jsou Rachefova pyramida a Menkaureova pyramida. Všechny tyto pyramidy byly postaveny za 4. dynastie.

Vedle pyramid je Sfinga, socha ležícího lva s hlavou muže. tato socha je strážcem města mrtvých. Po většinu starověku byla zasypána pískem

Údolí králů
Údolí králů bylo pohřebištěm faraónů a dalších vysokých hodnostářů. Naleznete ho naproti Luxoru na západním břehu Nilu. Údolí králů je rozděleno na Východní údolí a Západní údolí. Nejvíce hrobů je ve východním údolí. Západní údolí má pouze jednu hrobku velekněze Aje. Nejznámějším panovníkem je zde pochován Tutanchamon. 

Luxor
Mezi nejstarší a nejvýznamnější  místa ve starověkém Egyptě patří právě Luxor. Byl také významnou vojenskou základnou. Později se stal hlavním městem Nové říše a náboženským střediskem. Byl vybudován faraónem Amenhotepem III.

Ráj pro potápění.

Kromě historických památek nabízí Egypt perfektní podmínky pro potápění. Je tak velmi vyhledávaným místem potápěčů. Rudé moře je bohaté na množství korálových útesů a úchvatný podmořský život. Mezi oblíbená potápěčská střediska patří především Sharm el Sheikh a Hurghada. Právě zájezdy za potápěním patří mezi oblíbené zájezdy last minute do Egypta.