onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Do Brazílie (nejen) za fotbalem

Vždy Vás lákalo poznat Brazílii? Jste fotbalovou fanynkou nebo fanouškem? V takovém případě se Vám v souvislosti s letošním mistrovstvím světa, konaném právě v největším jihoamerickém státě, naskýtá ideální příležitost své zájmy skombinovat a do Brazílie se osobně vypravit. Další dobrou zprávou je, že slevové kódy invia Vám nadto pomohou na Vašem dalekém cestování ušetřit leckdy i poměrně zajímavé částky.

Velkoměsta a úchvatná příroda

Fotbalový šampionát trvá celkem měsíc a odehrává se celkem ve 12 městech. Od těch známějších, jako je třeba Rio de Janeiro, São Paulo, přes ty méně známá jako Brasilia či Porto Alegre, až po města pro našince téměř neprobádaná jako např. Manaus či Natal. Každé město přitom má návštěvníkům co nabídnout, v Rio de Janeiru se jedná o legendární fotbalový stadion Estádio Mário Filho neboli Maracanã, který bude i 13. července hostit finálový zápas turnaje, sochu Krista či kopec cukrovou homoli.

V hlavním městě Brasilii naopak budete moci ocenit urbanistické skvosty z dílny proslulého architekta Oscara Niemeyera, v Recife si budete chvílemi připadat jako na newyorském Manhattanu a v exotickém Manausu budete na samém prahu tropického deštného pralesa. Chcete-li se vydat za poznáváním přírodních divů Jižní Ameriky, je tak právě amazonský přístav Manaus tím ideálním výchozím bodem.

Za čím se dále vypravit?

Brazílie, to však nejsou samozřejmě pouze památky a tropické deštné lesy, stát Vám má mnohem více co nabídnout. Za zmínku jistě stojí brazilský folklór a kulturní zvyklosti. Ačkoliv se v nedávné době stal kultovní záležitostí či doslova náboženstvím fotbal, který v popularitě jen těžko něco předčí, své nezastupitelné místo hraje v brazilské kultuře i bojové umění capoeira. Jedná se o styl, připomínající svými prvky spíše tanec, který má kořeny v Africe a do Brazílie se dostal spolu s obchodem s otroky, kdy těmto feudálové zakazovali mezi sebou bojovat, nebo by tím v případě zranění ztráceli na hodnotě. Brazílie je však kromě toho například i tradiční tanec samba nebo proslulý karneval, který se však koná mimo termín konání šampionátu, tj. v únoru. Pozornost si kromě toho zaslouží i luxusní pláže, v čele s proslulou Copacabanou.

Zdroj: Vouchercloud

Pro zobrazení infografiky klikněte zde.